Ersa Esans Ve Ambalaj
1978 yılında, aile dostluğundan yola çıkarak başlayan bir başarı hikayesi Ersa Esans & Ambalaj’ın yolculuğu. Bu yolculuğun adımları, aralarındaki dostluğun ortak yapı taşları olan güven, bağlılık ve etik değerlerin ışığında Erol Cibili ve Semoel Mizrahi’nin bir araya gelmesiyle Eminönü’nde 11m2’lik bir dükkânda atılmıştır.
Kolonya esans sağlayıcısı olarak bilinen Ersa, 1984 yılında yılında kendi kalıplarını oluşturarak yerli fabrikalarda cam ambalaj imalatına başlamıştır. Bu tarihten sonra ilk ambalaj ithalatını da gerçekleştiren Ersa, katma değer sağlayacak olan ticari projelere giriş yapmıştır. Heinz-Glas iş birliği ile de müşterilerine süreklilik sağlamayı ve maksimum kaliteyi sunmayı istediğini kanıtlamıştır.
İlerleyen yıllarda ise Fransa, Marsilya’da yerleşik olan Technico Flor Esans fabrikası ile anlaşarak Türkiye bölgesi esans pazarında ‘ayrıcalıklı distribütör’ görevini üstlenmiştir.
Hedeflerine ulaşmak için çalışanlarının memnuniyetini de ön planda tutan Ersa Esans & Ambalaj 11m2’lik bir dükkândan 2015 yılında 1500m2’lik kapalı alana sahip günümüzde de müşterilerine hizmet sağlamaya devam ettiği İstanbul Anadolu Yakası’nda yer alan ofisine taşınmıştır. Aynı zamanda ithal ettiği ambalajların saklamaya uygun şartlarda depolanması ve müşterilerine talep sürelerinde iletilmesi için maksimum hassasiyeti gösteren Ersa, bugün Avrupa yakasında bulunan 3000m2’lik bir depo alanına sahiptir.
Sami bey ve Erol bey ile başlayan bu yolculuk bugün 45. Yılında, 35 kişi ile müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.
1978

Ersa kurucuları Erol Cibili ve Sami Mizrahi’nin ortak değerleri doğrultusunda işbirliklerinin başlaması

1978
1984

Ersa için yeni bir adım
Ersa kendi kalıplarını üreterek yerli fabrikalarda cam imalatına başlamıştır.

1984
1997

Yeni Dükkan
11m2’den 100m2’ye Ersa’ın hem satış hem de adet hacminin büyümesiyle, ambalaj depolama ihtiyacı doğmuştur. Daha büyük bir alanda hizmet vermeleri gereklilik haline gelmiştir.

1997
1999

Kozmetik sektörüne öncülük!
Ersa, sektör için yepyeni bir duyum olan açık parfüm’ü ülkeye lanse etmiştir.

1999
2002

İlk ambalaj ithalatı!
Ülkeden ithalat sınırlamalarının kalkmasıyla, Fransa’da bulunan Saint Gobain firmasından 50ml Oval şişe ithal edilmiştir.

2002
2005

Harika bir işbirliği;
Technico Flot Türkiye distribütörlüğü Ersa, Kolonya esans sağlayıcısı kimliği ile sınırlı kalmayıp, yurtdışı işbirliği yaparak ürün çeşitliliğini artırma ve sektörün öncü firmalarına tedarik fırsatı yakalamıştır.

2005
2007

İlk ihracat!
Yönetim kadrosunun genişlemsinin yarattığı bir katma değer olarak ilk ihracat Romanya’ya gerçekleştirmiş.

2007
2009

Hizmet alanlarının genişletilmesi
Ersa sektörün ihtiyaçlarını her zaman doğru tespit etmiş ve öncülük etmiştir. Bu misyon ile parfüm ve kolonya ambalajlarının yanına cilt bakım ürünlerinin ambalaj sağlayıcılığını da eklemişlerdir.

2009
2010

Ses getiren işbirliği; Heinz Glas distribütörlüğü
Ersa mevcut portföyünü yeterli bulmamış, üzerine katmak için arayışa girmişken, sektörün en büyüklerinden biri olan Heinz Glas ile distribütörlük anlaşması imzalamıştır.

2010
2015

Yeni Ofis!
En büyük adımların atılarak gelinen bu tarihte, hem çalışanlarına konfor sağlamak hem de müşterilerine daha iyi hizmet sunmak ve verimliliğini arttırmak için 1500m2 kapalı alanı olan bugün de hizmet vermeye devam ettiği Maltepe’deki ofisine taşınmıştır.

2015

Uzman kadromuz ve donanımlı laboratuvarlarımızda markanıza özel geliştirdiğimiz esanslar ile ihtiyacınız olan her alanda eşsiz kokulara sahip olabilirsiniz.

Geniş renk yelpazemiz ve farklı ebatlardaki ambalaj seçeneklerimiz ile siz sadece hayal edin, biz markanızı yaratalım. 

Videoyu oynat
Esanslar ve kokular uygarlık tarihinin ilk çağlarından beri insan hayatında önemli bir yer kaplamaktadır. Tedaviden estetiğe, kullanım alanları her geçen gün katlanarak artan, ERSA ESANS olarak uzmanlaştığımız bu alanda markanızın imzası olacak kokuları profesyonel ekibimizle geliştiriyor ve ürünlerinizin hafızalarda eşsiz bir yer edinmesini sağlıyoruz.
Müşteri Yorumları
Fahri Bakar
Fahri BakarTasarımcı
Read More
Kafamda kurguladığım herşeyi benimle beraber oluşturdular. Sayelerinde düşündüğümden daha iyi bir sonuçla karşılaştım. Her şey için teşekkürler...
Mehmet Yanık
Mehmet YanıkKozmetikçi
Read More
Dostlarıma güvenle tavriye edeceğim bir yer. Tüm isteklerimi tek bir yerden karşılamak işimde beni çok rahatlattı.
Nalan Çalık
Nalan ÇalıkPazarlama Müdürü
Read More
Yeni projemizde çalışma imkanı buldum. İşlerindeki profesyonel yaklaşımları projemizde bize yön verdi. Yeniden çalışmak dileği ile...
Özgür Yazıcı
Özgür YazıcıPerakende
Read More
İsteğimize göre tasarlanan şişeleri zamanında ve gününde bize ulaştırdılar. Müşterilerimize temin ettiğimiz zamana uyarak daha verimli ve sağlıklı ürünlerimizi sunduk.
Previous
Next

B2B

“B2B servisimiz yakında hizmetinizde…”

Ersa Esans
Logo
Karşılaştırılacak ürünler
  • Toplam (0)
Karşılaştır
0
Shopping cart